Horizon EUROfusion – європейська подія присвячена старту проєктування концептуальної термоядерної станції на керованому термоядерному синтезі в Європі.

5 липня 2022 у Брюсселі відбудеться урочистий захід (livestreamed event), що буде присвячений новій ері проєкту EUROfusion. Проєкт EUROfusion буде святкувати старт робіт із концептуального проєктування щодо DEMO - першої у Європі демонстраційної електричної станції на керованому термоядерному синтезі.

Консорціум EUROfusion, який працює завдяки кооперації європейських країн за співфінансування з боку національних програм та з боку Європейського Союзу за Програмою досліджень та навчання Євратом, проводить дослідження та розробки для реалізації термоядерної енергії відповідно до «Європейської дорожньої карти термоядерного синтезу». Від дослідного реактору JET до найсучаснішого дослідного реактору ITER та першого демонстраційного реактора DEMO, європейська дорожня карта термоядерного синтезу визначає шлях консорціуму до технології промислових термоядерних електростанцій, що будуть створені до середини століття.

На заході буде відзначено ключові успіхі консорціуму EUROfusion, котрі були досягнуті останнім часом та майбутні роботи спрямовані на створення термоядерних електростанцій. Більше інформації про захід можна дізнатися за цим посиланням: https://www.euro-fusion.org/news/2022/june/horizon-eurofusion-event-announces-start-of-conceptual-power-plant-design/.

Нагадаємо, що Україна безпосередньо приймає участь у проєкті EUROfusion з 2017 року за програмою Euratom в часових межах Horizon 2020 та продовжує участь у наступному циклі програми з досліджень та інновацій - Horizon Europe. Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», як керівник українського дослідницького юніту проєкту EUROfusion, прийматиме участь у святковому заході та представлятиме українську спільноту проєкту, до якої входять науковці та інженери ще з 5 науково- дослідних інститутів та університетів Харкова, Києва та Львова.

Запрошуємо всіх, кого цікавить тематика проєкту EUROfusion до on-line трансляції заходу за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=E-fC2Wm0FiIhttps://youtu.be/E-fC2Wm0Fil

Тривалість заходу: 5 липня 2022, 10:00 – 12:30 (СEST)


This project is funded by the HORIZON 2020 programme (The EU Research and Innovation Framework Programme) under grant agreement # 822257